نتایج جستجو برای عبارت :

چشمه سارولایت

پاهایم را بغل کرده‌ام. چشم‌هایم را بسته‌ام اما از پشت پلک‌هایم باد را میبینم که با برگ‌های سپیدار بازی می‎‌کند. سپیدار بلند و تنومند و مهربانم. موهایم را در گوش‌هایم چپانده‌ام که صدای نفس کشیدن چشمه را نشنوم اما از پشت طره‌های مو خنده‌های آب را می‌شنوم. اینجا مکان امن من است. من و سپیدار و چشمه. تا ابد. سبزه‌ها از موی من درست شده و برگ‌های سپیدار پیچ در پیچ در پیچ در هم گره خورده. چشمان چشمه، آبی و جان افزاست. دست‌هایم ریشه‌های سپیدار
تور یکروزه نور چشمه تا غار آبی دیورشتاریخ اجرا 19 مهر ماهوسیله نقلیه توریستیبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:طبیعت روستای نور چشمه - چشمه نور چشمه - طبیعت گردی تا غار آبی دیورش - پیمایش غار آبی دیورشبرای اطلاعات بیشتر و رزرو تماس بگیرین :021-8848285009391117972
https://www.mahbantour.com/destination/noor-cheshm-e-to-divrash-cave
تور یکروزه نور چشمه تا غار آبی دیورشتاریخ اجرا 19 مهر ماهوسیله نقلیه توریستیبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:طبیعت روستای نور چشمه - چشمه نور چشمه - طبیعت گردی تا غار آبی دیورش - پیمایش غار آبی دیورشبرای اطلاعات بیشتر و رزرو تماس بگیرین :021-8848285009391117972
https://www.mahbantour.com/destination/noor-cheshm-e-to-divrash-cave
داستان ضرب المثل کوه به کوه نمی رسد، اما آدم به آدم میرسد. کوه به کوه نمی رسد، اما آدم به آدم می رسددر دامنه دو کوه بلند، دو آبادی بود که یکی «بالاکوه» و دیگری «پایین کوه» نام داشت؛ چشمه ای پر آب و خنک از دل کوه می جوشید و از آبادی بالاکوه می گذشت و به آبادی پایین کوه می رسید. این چشمه زمین های هر دو آبادی را سیراب می کرد. روزی ارباب بالا کوه به فکر افتاد که زمین های پایین کوه را صاحب شود.پس به اهالی بالاکوه رو کرد و گفت: «چشمه آب در آبادی ماست، چرا
توری استنلس استیل 316 , 304دسته: انواع توریتوضیحاتفروش توری فولادی و استنلس استیل 304 و 316 ضد زنگفروش توری فولادی و استنلس استیل 304 و 316 ضد زنگ : توری استیل 304 یکی از متداولترین توری های پر مصرف در صنعت می باشد. آلیاز مفتول هایی که توری از آن تهیه می شود از نوع استیل آستنیتی ضد زنگ با گرید دریایی می باشد.توری 304 توری 316فروش توری فولادی و استنلس استیل 304 و 316 ضد زنگآلیاژ توری استنلس استیل با گرید 304 شامل 16 درصد کروم 17 درصد نیکل و 2 درصد مولیبیدن می باشد. لا
سلام.
آرزوی سلامتی و تندرستی دارم برای تمامی همراهان و خانواده های خوبشون.
خورخوری روستای دهگاه،یک چشمه کم نظیر ازلحاظ کیفیت آب و مواد معدنی می باشد. این چشمه در خراسان شمالی_شهرستان بجنورد_روستای دهگاه قرار میگیرد.مسافتی که تا چشمه باید بروید حدود۹کیلومتر از میان دره ها و کوهستان می باشد.
خور خوری چشمه ای است که از درون غاری از ارتفاع بالایی فرو میریزد و صدای شُرشُر می پیچد و درنتیجه به خورخور تبدیل میشود.
واسه سرمایه گذاری آب معدنی خورخور
اتا یار بیتمه اونور مله
ونه دست دیئه هفت بند لله
چنده من بتجم سر بادونه
چنده من بکنم کلسی برمه

ذوبیده پاشو لا بنداز مه ره خو بیته
ذوبیده ره خو بیته
دو دست افتو بیته
بورده چشمه او بیته

کیجا ته هر ده دست طلا بگرده
کیجا ته وجود بی بلا بگرده
هرکی خوانه ته ره از من بیئره
وشونه عروسی عذا بگرده

ذوبیده ره خو بیته
دو دست افتو بیته
بورده چشمه او بیته
ذوبیده پاشو لا بنداز مه ره خو بی
مشخصات پروژه چشمه
پروژه چشمه که در قالب 2 برج 16 و 20 طبقه در زمینی به مساحت 15000 مترمربع قرار گرفته توسط تعاونی مسکن قدر و با 355 نفر عضو واجد شرایط، در منطقه 22 شهرداری تهران در حال اجرا می باشد. این پروژه در غرب بزرگراه آزادگان واقع شده است. این تعاونی که از سال 61 با 200 عضو در حال فعالیت است، پیش از این با نام های لانه کو و خاتم در بخش مسکن فعالیت داشته و با شماره ثبت 44444 از جمله فعالترین تعاونی های مسکن می باشد. واحد های پروژه چشمه دارای متراژ 120
متن آهنگ تلفات از رستاک
میشه امشب با هم بریم بیرون میشه این قصه رو شروع کنیممیشه به جای آسمون امشب از دل سینما طلوع کنیموقتی تو عکس تار می افتی بغض وقتی صداتو میپوشهتو همیشه هیمشه زیبایی حتی وقتی چراغ خاموشهچشمات چشمه جوشان چشمه نه آب حیاتمن اسیرم اسیر چشماتم تو زمین لرزه ای دلم تلفاتچشمات چشمه جوشان چشمه نه آب حیاتمن اسیرم اسیر چشماتم تو زمین لرزه ای دلم تلفاتبی تو دنیای من تو این روزا یه اتاق نمور سرد و خفسحال و روزم بدون تو مثل حال و روز
تور یکروزه ارفع ده تا چشمه پر اوتاریخ اجرا 19 مهر ماهوسیله نقلیه توریستیبیمه تور (بیمه ایران) + ورودیه ها + بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیگشت ها:گشت در ارفع ده - پیمایش جنگل ارفع ده تا چشمه پر او - گشت و عکاسی از دریاچه پر اوبرای اطلاعات بیشتر و رزرو تماس بگیرین :021-8848285009391117972

https://www.mahbantour.com/destination/arfa-deh-village
این پاورپوینت در  14 اسلاید  به شکل زیبا و منحصر به فرد و زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از تاریخچه شاهکار مهندسی،شهرت جهانی،آدرس پل هفت چشمه،اهمیت تاریخی و سیاسی و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد پل تاریخی هفت چشمه اردبیل در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید

چشمه آب شور باداب سورت، چشمه ای بی نظیر در ایران و کم نظیر در جهان است. این چشمه که واقع در بخش چهاردانگه شهرستان ساری است در سال 1387 به عنوان دومین اثر طبیعی ملی ایران پس از کوه دماوند ثبت شد. خیال انگیزترین زمان در این منطقه، هنگام طلوع و غروب خورشید است که تلإلو نور خورشید در حوضچه ها همراه با سایه روشن طبیعت اطراف، جلوه هایی تحسین برانگیز از موهبت خداوندی را به نمایش می گذارد. باداب سورت در همه فصل های سال زیباست و در هر فصل زیبایی های خاص
معرفی پروژه چشمه-منطقه 22
پروژه چشمه توسط تعاونی مسکن قدر در منطقه 22 شهرداری تهران در حال اجرا می باشد. این تعاونی پیش از این با نام های لانه کو و خاتم در بخش مسکن فعالیت داشته و با شماره ثبت 44444 از جمله فعالترین تعاونی های مسکن می باشد که از سال 61 با 200 عضو در حال فعالیت است. 
تعداد اعضا تعاونی برای پروژه چشمه 355 نفر می باشد.
مشخصات پروژه چشمه
این پروژه در قالب 2 برج 16 و 20 طبقه در زمینی به مساحت 15000 مترمربع حال اجرا می باشد. واحد های این مجموعه دار
نگفتمت مرو آنجا که پادشات منم
در این سراب فنا چشمه حیات منم
و گر به خشم روی صد هزار سال ز من
به عاقبت به من آیی که منتهات منم
نگفتمت که به نقش جهان مشو راضی
که نقش بند سرا پرده رضات منم
نگفتمت که منم بحر و تو یکی ماهی
مرو به خشک که دریای با صفات منم
نگفتمت که چو مرغان به سوی دام مرو
بیا که قدرت پرواز و پرّ و پات منم
نگفتمت که تو را ره زنند و سرد کنند
که آتش و تبش و گرمی هوات منم
نگفتمت که صفت های زشت بر تو نهند
که گم کنی که سر چشمه صفات منم
نگفتمت که م

مهندس علی مزینانی، مجری خط شش مترو تهران، در مورد وضعیت آب چشمه علی گفت: در حال حاضر آب چشمه علی در وضعیت مناسبی قرار دارد به گونه ای که براساس آخرین اندازه‌گیری 70متر مکعب آب در ثانیه وارد این چشمه می‌شود.
وی افزود: تقریبا عملیات حفر تونل مترو از محدوده چشمه علی عبور کرده و دیگر شاهد کاهش سطح دبی آب نخواهیم بود هرچند که قطعا در فصل تابستان به دلیل شرایط اقلیمی شاهد کاهش سطح آب در همه چشمه‌ها هستیم.
 به جمع شاهدان کویرمزینان در تلگرام بپ
چشمه های استان چهارمحال و بختیاری بدون شک یکی از بی نظیر ترین جلوه های طبیعت زیبای این استان و ایران هستند.  
چهارمحال و بختیاری، مرتفع ترین استان کشور است که به سبب اقلیم و موقعیت منحصر بفردش دارای چشمه های جوشان بسیاری است که برخی از آنها منشا رودخانه های بزرگی چون زایند رود و کارون هستند.چشمگیرترین چشمه ها در سطح استان چهارمحال وبختیاری عبارتنداز :
چشمه کوهرنگ 
 یکی از پر آب ترین چشمه های استان چهارمحال و بختیاری چشمه کوهرنگ است که با
سرویس بهداشتی پیش ساخته:
امروزه به جهت ضرورت استفاده از سرویس های بهداشتی در اعم پروژه ها از جمله پروژهای عمرانی و ساختمانی ، راهسازی، معادن، کمپ های اسکان، مناطق زلزله زده و ... سرویس بهداشتی به صورت پیش ساخته درابعاد مختلف و بنا به نیاز و موارد مصارف آن در مدل های مختلف تک چشمه، دوچشمه، سه چشمه، چهار چشمه و به بالا ساخته می شود.
در کشور پروژه های عمرانی زیادی اجرا میگردد که اکثر این پروژه ها در محیط های خارج شهری می باشد. استفاده از سرویس بهد
به مناسبت ماه رمضان، که این غزل از لطیف‌ترین‌های مولاناست، که فکر کردن به مفهومش دل آدم رو می‌لرزونه، یه چیزی شبیه اینکه خدا بغلت می‌کنه و بغض صد هزار ساله‌ات می‌شکنه.

نگفتمت مرو آن جا که آشنات منم
در این سراب فنا چشمه حیات منم
وگر به خشم روی صد هزار سال ز من
که نقش بند سراپرده رضات منم
مرو به خشک که دریای باصفات منم
نگفتمت که چو مرغان به سوی دام
کفاره ی شرابخوریهای بی حساب
هشیار در میانه ی مستان نشستن است
به نام خداوند بخشنده ی مهربان
«لعمرک انهم لفی سکرتهم یعمهون»
قسم به جان تو (ای پیامبر) که آنان در مستیشان سرگردانند .
سوره ی حجر آیه ۷۲
داستانی رو از کودکی شنیده بودم مضمونش این بود:
جادوگری نیمه ی شب معجون دیوانگی رو داخل چشمه ی شهر که مردم ازون آب میخوردند میریزه
یکی از مردم  متوجه میشه فردا هرچی به مردم میگه آب چشمه آلوده شده هیشکی گوش نمیکنه و همه از چشمه آب میخورن و همه دیوانه م
برج عقیق شهرک چشمه دهکده المپیک
پروژه برج عقیق چشمه در قالب یک برج ۲۰ طبقه (۳ طبقه منفی+ ۱طبقه لابی و ۱۶ طبقه مسکونی) متعلق به تعاونی مسکن سازمان ملی زمین و مسکن توسط شرکت عقیق سازه گستر در منطقه 22 حال ساخت می باشد
موقعیت مکانی برج عقیق
منطقه 22 تهران، شهرک گلستان، شهرک چشمه، بلوار چشمه جنوبی، برج عقیق
برج عقیق در شهرک چشمه می باشد که جزو قدیمی ترین شهرک های غرب تهران بوده و بافت فرهنگی آن بسیار قوی می باشد و این برج در مجاورت این شهرک ساخته شده
معرفی برج عقیق
برج عقیق در شهرک چشمه می باشد که جزو قدیمی ترین شهرک های غرب تهران بوده و بافت فرهنگی آن بسیار قوی می باشد و این برج در مجاورت این شهرک ساخته شده که دسترسی محلی عالی و دسترسی به شاهراه همت وحکیم و آزادگان را دارا می باشد.
منطقه 22 تهران، شهرک گلستان، شهرک چشمه، بلوار چشمه جنوبی، برج عقیق
مشخصات برج عقیق شهرک چشمه دهکده المپیک
پروژه برج عقیق چشمه در قالب یک برج ۲۰ طبقه (۳ طبقه منفی+ ۱طبقه لابی و ۱۶ طبقه مسکونی) متعلق به تعاونی مسکن
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه اعلام کرد که هزار و ۲۳۰ تروریست تا به امروز در عملیات چشمه صلح آنکارا در شمال سوریه کشته شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، رییس جمهوری ترکیه افزود که عملیات ترکیه در سوریه زمان بندی خاصی ندارد.
ادامه مطلب
چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوع...چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوعسنگ پیشانی به خاک، ابر سر بر آسمانمثل این گنبد خَم شده، قامت رنگین کمانابر در حال سفر، آسمان غرق سکوتبر سر گلدسته ها، بال مرغان در قنوتکاسه ی شبنم به دست، لاله می گیرد وضوب
در ایران چشمه های زیادی وجود دارد که به دلیل داشتن املاح گوناگون می توانند برای بسیاری از بیماری ها مفید باشند.
تاکنون حدود 400 چشمه آب معدنی در سرتاسر ایران شناسایی شده است.
موادی که در این چشمه ها وجود دارند عبارتند از :
- سولفات منیزیوم: این ماده مناسب برای درمان چاقی و یبوست. آشامیدن آب این چشمه‌ها برای اشخاص ضعیف و کم خون و نظیر این‌ها خوب نیست.
- بیکربنات سدیم: معالجه درد مفاصل و از بین برنده اسید معده
- سولفات سدیم:  آب چشمه هایی که در آنه
درنمازجمعه جاری چشمه سار وحدت است/آن شکوه مردمانش صدنشان عزت است/میگشاید راه حق راتا سپهرآسمان/بارش هرظهر جمعه باسحاب رحمت است/هم ثواب حج وعمره هم تجلی حضور/بردل اهل بصیرت خودنمادبرکت است/دشمنان راخوارورسوامیکند هرخطبه اش/پیش چشم اهل عالم یک نشان هیبت است/وصل می سازدمصلی تاعروج بندگی/یاورخوب ولایت با ترازهمت است/میشود گنج فضیلت درتمام عرصه ها/ملجاء شیعه همیشه درزمان غیبت است/هرنمازجمعه دارد انتظارمهدوی/چونکه آمال تمام شیعیان وبعثت است/
ازسرای رحمت حق چشمه کوثربجوشد/برکت وعزت سراسرسوی پیغمبربجوشد/دامن پاک خدیجه پرورش داده گلی را/عطریاس ناب احمد ازبرحیدربجوشد/برولایت همسرآمدبرامامت مادرآمد/در گلستان هدایت لاله احمربجوشد/شیعیان رامژده باشدآمده اینک شفیعه/دربیابان قیامت ناگهان گوهربجوشد/اندر آن میلاد مادر نوگلش آمدخمینی/افتخاری بهرشیعه با گل رهبربجوشد/یااباصالح مددکن درچنین روز شریفی/تااجابت برظهورت ازدل مادربجوشد/

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان این‌که در دشت اردبیل با ۶۳۲ میلیون متر مکعب کسری منابع زیرزمینی آب مواجهیم تاکید کرد: این وضعیت دشت اردبیل را در آستانه فرونشست قرار داده و این دشت یکی از ۳۵۵ دشت ممنوعه کشور است.

مطالعه انتقال آب چشمه گورگور به شهر اردبیل انجام شده و اسناد آن در حال واگذاری به بخش خصوصی برای اجرای این پروژه است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اعلام این خبر به ایرنا گفت: در پروژه انتقال آب چشمه گورگور به ار
خلاصه پرسیدم: استاد چه کنیم آدم شویم؟ خودم را آماده کرده‌بودم بگویند: خانم! شما باید یک چلّه ذکر بگیرید، نماز امام زمان (عج) و نماز شبتان ترک نشود، ۴۰ روز هم روزه بگیرید، از دعای کمیل پنجشنبه و دعای ندبه جمعه هم غافل نشوید و...، اما علامه نگاه عمیقی به من کردند و گفتند: سیر و حرکت باید تدریجی باشد. باید آرام‌آرام مراتب را طی کنید تا به رشد برسید. در درون شما، چشمه‌ای است. شما باید گل‌ولای را کنار بزنید تا آب این چشمه درونتان جوشان شود. پس مراقب
در باغی چشمه ای بود و دیوارهای بلند گرداگرد آن باغ، تشنه ای دردمند بالای دیوار با حسرت به آب نگاه می کرد. ناگهان خشتی از دیوار کند و در چشمه افکند. صدای آب مثل صدای یار شیرین و زیبا به گوشش آمد. آب در نظرش شراب بود. مرد آنقدر از صدای آب لذت می برد که تند تند خشت ها را می کند و در آب می افکند. آب فریاد زد: های، چرا خشت می زنی؟ از این خشت زدن بر من چه فایده ای می بری؟ تشنه گفت: ای آب شیرین! در این کار دو فایده است. اول اینکه شنیدن صدای آب برای تشنه مثل شنی
درنمازجمعه جاری چشمه سار وحدت است/هرمصلی گلفشان عاشقی وعزت است/سنت خوب محمد درتراز انقلاب/مثل باران بهاری مملواز رحمت است/دین ما را شورداده بابصیرت درجهان/بر مسلمانان نمادی ازشکوه وغیرت است/درثواب حج وعمره مومنین آن شریک/ازبرای کشورماجلوه گاه خدمت است/حامی خوب ولایت در مصلاهاعیان/زمزم دلدادگیها از برای ملت است/رمی شیطان ستمگر روز آدینه رسد/سوی نابودی دشمن یادمان عبرت است/ازبصیرت مومنین را گوهری بامعرفت/خواستارهرمصلی بانوای شرکت است/تا
عاشق نان از توکّل می‌خورد، نه از خلق. در کار دل هیچ آویختنی نیست. بند عاشق تنها از آسمان آویخته است. آن را نیز به‌وقت می‌گسلد.
از سرزمینی به سرزمینی، از قاره‌ای به قاره‌ای، از آسمانی به آسمانی. سفر مدام. هیچ ایستگاهی نیست، هیچ توقّفی نیست. هیچ کمالی نیست. سفره‌ی اکتشاف تا بی‌نهایت گسترده.
این چشمهتا ابد می‌جوشد.
حلمی | کتاب لامکان
تصویری از هرمس؛ ابتدا به عنوان پیامبر خدایان خدمت کرد. خدای تجارت، نجبا، بازرگانان، پیشه‌وری، راهها، مرزها،
دره بید روستایی در شهرستان فریدن است. نام روستا برگرفته از درخت‌های وحشی بید است که روستا را دربرگرفته است.
محل پیشین روستا در هشت کیلومتری شمال منطقه فعلی روستا بوده که ساکنین آن در یک قلعه‌ای زندگی می کردند که به واسطه برج و بارو از آن محافظت می‌شده و برای اینکه از شر دشمنان در امان باشد. این قلعه را بر روی یک تپه بناکرده بودند و به خاطر اینکه در بالای این روستا یک دره سرسبز و پر از چشمه‌های گوارا و معدنی بوده، مقداری از این آب چشمه‌ها را
دیشب یه فرصت مناسب پیدا کردیم کمی با هم حرف بزنیم ..حرف رسید به ذوق افراد!
ما فهمیدیم زوج با ذوق و خوش سفری هستیم.
دکتر ف با خونواده می رن تایلند .وقتی همسر ازش می پرسه چطور بود؟میگه "بعد از دو روز دلم میخواست برگردم خونه!
حالا اگه ما بودیم تمام وجودمون می شد چشم و گوش تا همون بخش کوچکی از جاذبه های فرهنگی و طبیعی و تاریخی و‌‌‌‌...در دل و جان و یادمان ضبط کنیم.اگه وقت می شد صدرصد پرنده نگری خاص اون منطقه رو انجام می دادیم و رکوردای جدید می زدیم و پ
پدرم انگار روح در بدنش نبود. رنگش مثل گچ رو دیوار... تصمیمم را گرفتم. کیسه غذا را یواشکی روی زمین گذاشتم و تبر را دو دستی گرفتم. جلو رفتم. دهانم خشک شده بود. تبر را توی دستم فشار دادم و بالا بردم. سرباز عراقی پشتش به من بود. آن یکی حواسش جای دیگری بود. دو تایی خوش بودند برای خودشان.

سرباز پاپتی توی آب چشمه ایستاده بود. همین که خواست به طرفم برگردد، تبر را بالا بردم و با تمام قوت پایین آوردم. مثل وقت هایی که با تبر چیلی می شکستم، سرش دامبی صدا کرد و ب
از قطره ای به چشمه ی بی حد رسیده ایم از فرش آمدیم و به گنبد رسیده ایم سبز است پرچمت به زبرجد رسیده ایم زائر پیاده شو که به مشهد رسیده ایم  پیش نگاه آینه ها آه میکشم بادست روی شیشه قدمگاه میکشم سیر و سلوک در فلک و ارض میکنم بال از کبوتران حرم قرض میکنم  خود را مقابل حرمت فرض میکنم با لحن خادم تو سلام عرض میکنم آن خادمی که شهره هفت آسمان شده است  انصاریان به لطف تو انصاریان شده است زائر دم در حرمت فکر درد هاست  غافل از این که آب حرم هم خودش شفاست با
آب معدنی کرست
یک حس خاص را با آب معدنی کرست تجربه کنید.

آب معدنی طبیعی :
آبی است که از یک منبع حفاظت شده بیرون بیاید. منبع آب معدنی کرست جواهری است که در اعماق ارتفاعات کوههای قلعه رودخان، در نزدیکی روستای فوشه واقع شده است. زیبایی طبیعی این منطقه به صورت بکر و دست نخورده باقی مانده و با تنوع زندگی جانوری قابل مشاهدی می باشد.
ما آن را کاملاٌ طبیعی حفظ می کنیم!

استاندارد آب معدنی کرست :
در راستای نیاز هر مجموعه احترام به مشتری و تعهد به تولید آب
جنگل ارفع ده و چشمه پراوموقعیت جغرافیایی: استان مازندران، فاصله‌ی ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق تهران و ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا.

تجهیزات و موارد مورد نیاز برای سفر یک روزه:لباس
گرم. بادگیر، کفش کوهپیمایی، دو وعده غذایی سبک، کوله پشتی یک روزه. چراغ
قوه، آب آشامیدنی، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و باتوم کوهنوردی.
ادامه مطلب

گزارش برنامه:
سه کوزان (sekuzan) نام قله و کوهی از سلسه کوههای زاگرس در شهرستان بروجرد است. این کوه در شمال غربی شهر بروجرد قرار گرفته است و ۳۴۴۰ متر ارتفاع دارد سه کوزان به همراه کوههای مجاور به پهنه زاگرس مرتفع تعلق دارند سه کوزان کوهی کشیده و مخروطی شکل است و علت نام گذاری آن به این دلیل است که دارای سه کوهان یا قوز است. این کوه دارای چشمه های متعددی است که چشمه توتیا از بقیه مشهورتر است همچنین چشمه پر آب دیگری در مسیر قله
خشکبار چشمه ساران با بیش از یک قرن فعالیت در شهرستان خوانسار، عرضه کننده انواع خشکبار و محصولات خوراکی می باشد.این محصولات شامل ادویجات، سبزیجات خشک، حبوبات ، میوه های خشک، آجیل، عسل و...است.بیش از شصت درصد محصولات ما در سطح شهرستان تولید می شود.اگر قصد سفر دارید حتما به این شهرستان سری بزنید و از آب و هوای بی نظیر آن لذت ببرید.ما نیز می کوشیم تا شما بهترین رهاورد این ناحیه را سوغات ببربد.اولین خرید شما آخرین خرید شما نیست ،کیفیت را با ما تجرب
پیام رمز را پیدا کن2
هنگامی که از صداها نمی‌توانیم برای پیام‌رسانی استفاده کنیم از نور استفاده می‌کنیم.
مانند: 
چراغ اتومبیل ـ چراغ راهنما
(حرکت: چراغ سبز ـ احتیاط : چراغ زرد ـ ایست : چراغ قرمز)
چشمه‌ی نور:به هر چیزی که نور تولید می‌کند چشمه‌ی نور می‌گویند.
انواع چشمه‌ی نور:
1- مصنوعی:به دست انسان ساخته می‌شود.
مانند: 
لامپ روشن ، شمع روشن و ...
2- طبیعی:به طور طبیعی وجود دارد.
مانند:
خورشید ـ ستارگان و ...
بزرگ‌ترین چشمه‌ی نور «خورشید» اس
پروسه تولید آب معدنی
موضوع : پروسه تولید آب معدنی  ( فایل word قابل ویرایش ) تعداد صفحات : 26   فهرست : مقدمه آب معدنی انواع آب معدنی تعریف و منشا آبهای معدنی 1) سطحی یا ژئوترمال ۲) عمقی یا ژوونیل چشمه های معدنی چشمه های گاز دار چشمه های طبی چشمه های آبگرم اختصاصات آبهای معدنی مقدمه: آب این ماده حیاتی و با اهمیت در دنیا نقش بسیار مهمی را درشکل گیری تمدنها و استمرار آنها داشته است مروری بر سوابق تمدنهایی که در طول تاریخ شکل گرفته اند و شکوفا شده اند ن

بروجن در 60 کیلومتری شهرکرد واقع شده است و مساحتی بالغ بر 2250 کیلومتر مربع که جمعیتی 150 هزار نفری را دربر گرفته است.6 بخش و 5 دهستان در ارتفاع 2200 متر از سطح دریا، بروجن را تقسیم کرده است.
شهرستان بروجن به دلیل همرزی نزدیک با استان اصفهان از ارثیه خویی نسبت به جذب گردشگر برخوردار است، اما ناگفته نماند، استان چهارمحال و بختیاری نیز به خودی خود در امر جذب گردشگر و طبیعت گردان فعال و پیشرو است. بروجن به دلیل ارتفاع زیادی که از سطح دریا دارد،
می توان از روستای داماش به عنوان زمردی سبز رنگ در دل طبیعت سبز و باطراوت گیلان نام برد، روستایی بکر با پیشینه ای کهن که میزبان چشمه های آب معدنی و گونه ای نادر از نوعی گل به نام سوسن چلچراغ می باشد. در واقع این گونه نادر تنها در دو ناحیه از جهان یافت می شود، یکی در روستای داماش و دیگری در لنکران و جمهوری آذربایجان. مناطقی که کاملا حفاظت شده اند و تمام گل های آنها شماره گذاری گردیده اند. آب چشمه های این روستا بسیار گواراست و می توان از آن به عنوان
روستای دهسرخ بیش از دو هزار سال قدمت تاریخی دارد و حدود 1200 سال قبل میزبان امام هشتم شیعیان بوده است. به روایت شیخ صدوق ماجرای حضور ثامن الحجج (ع) در این روستا را این‌گونه ثبت کرده: «کاروانیان وارد روستای قریه الحمراء شدند. به آن جناب عرض شد ظهر شده آیا نماز می‌خوانید؟ حضرت از مرکب فرود آمد و فرمود: «آبی برایم بیاورید.» گفتند: «یا ابن رسول‌ا… آبی با ما نیست.» حضرت با دست خویش زمین را بسود، آبی پدید آمد که خود و اصحابش که با او بودند، بدان وضو س

از دیگر شهرستان های جذاب و زیبای استان چهارمحال بختیاری می رسیم به شهرستان فارسان که از شمال به شهرکرد و کوهرنگ از جنوب و شرق به کیار و از غرب به اردل متصل است. این شهرستان جمعیت تقریبا ۱۰۰ هزار نفری را در خود جا می داده است که ۴ شهر اصلی فارسان شامل جونقان ،بابا حیدر و پردنجان می باشد ، که در اطراف این شهرها ۵ دهستان است که مساحت فارسان را ۵۶۰ کیلومتر نموده.
از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهرستان می توان به چشمه و آبشار پیر غار و کتیبه های
چشمه ناز ونک در محدودۀ ونک در منطقه‌ای تقریباً کوهستانی و جزء رشته‌‌کوه‌های زاگرس می‌باشد که یکی از مناطق سردسیر و پرآب استان اصفهان به شمار می‌آید. این چشمه در فاصله 175 کیلومتری جنوب اصفهان و 33 کیلومتری جنوب غربی سمیرم، شش کیلومتری جنوب غربی شهر ونک با جاده‌ای خاکی قرار دارد که کوه ۲۰۰۰متری را به دونیمه مساوی تقسیم کرده است.
مسیر دسترسی به این منطقه از سمیرم به روستای ونک رفته و با عبور از روستای قلعه قدم، گردنه گله وار و گردنه نخو
حضرت هاجر به دنبال آب ۷ بار بین صفا و مروه  دنبال آبی برای سیراب کردن طفل ۶ ماهه خود دوید ؛ که خدا چشمه آب زمزم را از زیر پای طفل جاری ساخت و خدا به احترامشان بر همه حاجیان واجب کرد سعی بین صفا و مروه را ؛
 خدا چشمه عشقی از داغ شش ماهه امام حسین ع جاری کرد که تا قیامت دل میلیونها مسلمان و غیر مسلمان را از حب الحسین سیراب می کند.
حضرت زینب س بارها و بارها  بین تل زینبیه و خیمه گاه می دوید و داغ عظیم اینکه دختر غیرت الله را از کربلا تا کوفه و تا شام به
اجاره ویلا در ریگ چشمه: روستای ریگ چشمه یکی از سیزده روستای بسیار زیبای دهنه ی محمد آباد کتول می باشد که دارای طبیعتی بکر و عالی و فوق العاده می باشد. بهترین واحد اقامتی , ویلاهای بی نظیر و کلبه بومگردی در ریگ چشمه با چشم اندازی فوق العاده و امکانات رفاهی را در گلستانیها جستجوکنید. گلستانیها بهترین سوئیت های اجاره ای را با قیمت های متنوع و امکانات بی نظیر و چشم انداز جنگلی در اختیار شما قرار می دهد.جهت رزرو ویلا اجاره ای , سوئیت فول امکانات و ک
شهرستان شهرکرد، با مرکزیت شهر شهرکرد (مرکزاستان) و با مساحت 3022 کیلومتر مربع در مشرق و شمال شرقی استان چهارمحال و بختیاری، جمعیت این شهرستان بالغ بر277120 هزارنفر ودارای 2 بخش( مرکزی، لاران،) می باشد،شهرکرد، فرخشهر، هفشجان، کیان، سورشجان، چالشتر، نافچ، ،طاقانک و از شهرهای این شهرستان می باشند.
قلاع تاریخی چالشتر،شمس آباد،فرخشهر، پارک ملت شهرکرد،حمام پرهیزگار(موزه باستانشناسی)چشمه زنه هفشجان،چشمه مایک،چشمه وقت وساعت، امامزاده گان حلیمه و
تعامل فرهنگی با موسسه چشمه های حکمت ویژه نهمین جشنواره رضوی توضیحات کامل در مورد شیوه نامه جشنواره 
و نحوه ثبت نام و ورود به سیستم همراه با مراحل مقدماتی برای شرکت کنندگان و معرفی کتابهای بخش کودک 
در مسابقه نقاشی و بخش نوجوان و جوان و بزرگسال به صورت مکتوب ، اینترنتی ، معرفی کتاب ، پویش مجازی 
برای تمامی سنین و استقبال پورشورسرکار خانم نوری و همکاران ایشان از شرکت در مسابقه رضوی ، قرار بر این شد که
مسابقه نقاشی و مکتوب و اینترنتی در موسسه
روزی روزگاری در یک روز پاییزی سنگ وچشمه دعوایشان شد.سنگ می گفت:«چرا اینقدر تند می روی؟برگ هایی که رویت می ریزند، بهمن برخورد می کنند و مرا خراش می دهند.آن چنان زخمی شده ام که رنگ و رویم پریده و صاف صاف شده ام.بعد هم عصبانی می شوم و صورتم چروک می شود.روزهای بارانی را نگو.آنچنان پر آب می شوی که مثل رودی خروشان و موج دریا مرا شلاق می زنی!»جشمه به آرامی گفت:«به نظر تو من چه کار کنم؟خودم را از بین ببرم؟»سنگ کمی از عصبانیتش کاست و در حالی که گریه می کرد
چشمه پیرکدو بواناتشهرستان بوانات با طبیعتی نصفه کوهستانی و بکر , دیده اندازی قشنگ در یاد و یاد شما خواهد کاشت . این شهرستان در شمال شرق استان عجم و نیز مرز با استان یزد در کناره بیابان مرکزی قرار گرفته و دارنده آب و هوای نصفه کوهستانی و طبیعتی زیاد قشنگ است که از چشمه سارهای بیشمار و رودخانه اعظم بوانات سیراب و مشروب می شود .

گیرایی های ارگانیک , آبشارها , پوشش گیاهی کوههای شهرستان , تفرجگاههای ارگانیک , حیات وحش منحصر ب
http://s6.picofile.com/file/8391664184/16.jpgروزی روزگاری در یک روز پاییزی سنگ وچشمه دعوایشان شد.سنگ می گفت:«چرا اینقدر تند می روی؟برگ هایی که رویت می ریزند، بهمن برخورد می کنند و مرا خراش می دهند.آن چنان زخمی شده ام که رنگ و رویم پریده و صاف صاف شده ام.بعد هم عصبانی می شوم و صورتم چروک می شود.روزهای بارانی را نگو.آنچنان پر آب می شوی که مثل رودی خروشان و موج دریا مرا شلاق می زنی!»جشمه به آرامی گفت:«به نظر تو من چه کار کنم؟خودم را از بین ببرم؟»سنگ کمی از عصبانیتش کاس
نام ترانه : دختر ده
با صدای دلنشین پوریا سازنده
شعر  : محمدطاها
ملودی : صادق فرجادی
⏬برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود آهنگ محلی سبزواری
آمدی بر سر چشمه دختر کوزه به دست
دیدمش با ناز و اشوه بر لب چشمه نشست
کوزه را پر کرد و لبخندی بزد بروی من
مهر چال گونه هایش توی قلب من نشست
دختر ده ده بالایی ما
آروم آروم میشینه تو قلب ما
همش برام میکنه ناز و ادا
بیا بشین لحظه ای کنار ما
مادرم تاج سرم عاشق شده فرزند تو
جا گرفته دختری در قلب این دلبند تو
کتاب چشمه جاری : اطلاعاتی ارزنده در قالب آیات، روایات و حکایات…مشقی برای زندگی

کتاب چشمه جاری : معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف
بریده کتاب(۱):
صاحب سینما دل خوشی از مسجد هدایت نداشت. مشتری های سینما با رونق گرفتن مسجد کم شدند. هر چه برنامه های مسجد بیشتر طرفدار پیدا می کرد، صاحب سینما هم فیلم های مستهجن تری نمایش می داد. بعدها کار به آنجا کشید که صاحب سینما دو هزار تومان به کلانتری رشوه داد تا در مسجد را ببندد؛…. صفحه ۱۳
بریده کتاب(۲):
یک
پارک جنگلی کشپل:پارک
جنگلی کشپل یا تفرجگاه جنگلی کشپل چمستان در شهرستان نور مازندران در شهر
چمستان در مسیر ییلاقی لاویج و در حد فاصله دوونیم کیلومتری از چمستان با
موقعیت جغرافیایی از شمال به جاده نور ـ چمستان و از جنوب به کوه لاویج و
آب گرم لاویج و شرق به جنگل های چمستان و از غرب به لاویج رود و شهرک صنعتی
چمستان واقع شده ‌است.این عرصه به مساحت ۷/۲۱ هکتار می‌باشد و از نظر پوشش نیز دارای شش تیپ جنگلی توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز، انجیلی است
                             برای آرامش و بردباری و صبر در مشکلات  در هر روز 88 مرتبه  « با حَلیم » ((121))

بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند از دوستان الله باشد و در بهشت در سایه رحمت حقتعالی و کرامت جلیل او قرار گیرد و از مقربان درگاه باشد هرکه بخواند روز قیامت شاد و خندان باشد و هرکه با خود دارد در سفر خیر زیاد به او رسد و مهماتش بر آید و اگر سه روز هر رزو 7 بار بر چشمه خشک خوانده شود آب آن چشمه بسیار شود و اگر چیزی در جایی نهان کرد
مرد زاهدی که در کوهستان زندگی می کرد؛ کنار چشمه ای نشست تا آبی بنوشد و خستگی در کند. سنگ زیبایی درون چشمه دید، می دانست این سنگ باید گرانبها باشد پس آن را برداشت و در خورجینش گذاشت و به راهش ادامه داد. در راه به مسافری برخورد که از شدت گرسنگی با حالت ضعف افتاده بود. کنار او نشست و از داخل خورجینش نانی بیرون آود و به او داد. مرد گرسنه هنگام خوردن نان چشمش به سنگ گرانبهای درون خورجین افتاد. نگاهی به زاهد کرد و گفت: "آیا آن سنگ را به من می دهی؟" زاهد ب
چشمه چشمه ز چشمه ی چشمم، چشمه و چشمه سار می ریزداشک از چشمه سار چشمانم مثل ابر بهار می ریزد
خون دل از دو چشم من جاری، دامن از اشک چشم چون دریااین همه اشک چشم و خونابه در فراق نگار می ریزد
سوختم مثل شمع و آب شدم،ای عجب پس چرا کباب شدممثل اشک کباب از چشمم، اشک بی اختیار می ریزد
باغ و گلزار بی رخش گلخن، زندگی هم بدون او مردنباغبانا ببین که از چشمم، اشک بر جویبار می ریزد
همه ی هستی ام به قربانش، همه عالم فدای چشمانشذوالفقارعلی(ع) به دستانش، عشق از ذو
چشمه در گنجیابی و دفینه یابی بیان کننده چیست؟
محوطه  این چشمه باید به خوبی بررسی شود.
نشانه های گنجاگر خشک هم شده باشد، قطعاً اطرافش باید جستجو شود.
​در محوطه این مکان ها به دنبال نشانه های دیگر باشید.و به سنگ های متفاوت محوطه و بالا این مکان توجه کنید.

اگر سنگ ثابتی وجود داشته باشد، اهمیت دارد.اگر روی سنگ منطقه ای ساروجی وجود داشته باشد،به اینجا نیز باید دقت کرد. سنگاب چشمه نیز مهم می باشد.

در چشمهایی که گنبد دارد گنج در نزدیک اینجا و
آبشار پونه زار فریدون شهرآبشار زیبای پونه زار در دره پونه زار و در دل ارتفاعات رمز به فلک کشیده زاگرس مرکزی قرار گرفته و از جذاب های ناشناخته استان اصفهان است . این آبشار با دیواره های پوشیده از خزه ای خوشرنگ , فضایی بس رویایی و طرب انگیز خلق و خوی نموده است .فریدون شهر که در مسافت ۱۵۵ کیلو متری اصفهان قرار گرفته , ما فی مابین استان های لرستان و چهار محال و بختیاری واقع شده و ناحیه ای کوهستانی می‌باشد .آبشار پونه‌زار آبشاری خزه ای ب
الهی شکر که هم اتاقی هایی قسمتم شده است از گل بهتر. 
با وجود کُرد بودن و علاقه قلبی به رنگ قرمز، وقتی می‌فهمد به این رنگ شرطی ام و حالم را بد می‌کند، دورش را خط کشیده و از من میپرسد لباس چه رنگی بخرد. من هم طبق معمول می‌گویم: سبز
این هنوز یه چشمه شه! الحمدلله علی کل نعمة. 
تنها زندگی کردن انتخاب خودش بود، ولی نه تا این اندازه تنها. بدترین جنبه‌ی تنهایی این است که مجبوری تحملش کنی _ یا تحمل می‌کنی، یا غرق می‌شوی. باید سخت تلاش کنی تا ذهن گرسنه‌ات را از نگاه به گذشته بازداری تا نابود نشوی.
| یکی مثل همه _ فیلیپ راث، ترجمه‌ی پیمان خاکسار، نشر چشمه |

جلوه کردی و دل و دیده مسخّر
کردی
 خویش را ترجمه ی سوره کوثر کردی
چشمه ی چشم تو جاری شده بر خاک
دلم
با گلاب نفست، غمزده قمصر کردی
عوض دل تو به من هر دو جهان
بخشیدی
هیچ بودم، توام اینگونه توانگر کردی
من که از خاکم و در خاک فرو
خواهم شد
تو مرا با دم گرمت زر و زیور کردی
روزگارم  ز فراق تو شب ظلمت بود
  آمدی شام سیه را تو منور کردی
زندگی بی رخ تو بوی جهنم می
داد
زندگی را تو چه خوشرنگ و معطر کردی
من بی مایه که باشم که دم از
عشق زنم
تو مرا شیفته ی آل پیم
جلوه کردی و دل و دیده مسخّر
کردی
 خویش را ترجمه ی سوره کوثر کردی

چشمه ی چشم تو جاری شده بر خاک
دلم
با گلاب نفست، غمزده قمصر کردی

عوض دل تو به من هر دو جهان
بخشیدی
هیچ بودم، توام اینگونه توانگر کردی

من که از خاکم و در خاک فرو
خواهم شد
تو مرا با دم گرمت زر و زیور کردی

روزگارم  ز فراق تو شب ظلمت بود
  آمدی شام سیه را تو منور کردی

زندگی بی رخ تو بوی جهنم می
داد
زندگی را تو چه خوشرنگ و معطر کردی

من بی مایه که باشم که دم از
عشق زنم
تو مرا شیفته ی آل
«راه» مشخص است. چاه ها ما را در خویش می مکند. مگر بی هیچ تردید، بر جایِ پایِ «پیشروها» پا بگذاریم. و برای درک شرایط مسیر، «کتاب» را همپایِ لحظه ها بکنیم. و در بخش «آخِرین چشمه»ی «آگاهیگاه» شما با «راه» و «کتاب» آشنا می شوید، کاربردانه، به یاری و رخصتِ خدا. بادا لیاقتِ ماست
نام تور: تور باداب سورت تا دریاچه چورت وسیله نقلیه: وسیله نقلیه توریستی کلبه چوبی  تاریخ اجرا:  بهار و تابستان 1398ساعت حرکت: 05:00 ساعت بازگشت در تهران: 24:00 محل حرکت رفت و بازگشت:میدان آرژانتین - خ احمد قصیر - نرسیده به خ 16 - رو به روی بانک توسعه صادراتبیمه تور (بیمه ایران) +  بیمه اتوبوس + تورلیدر باتجربه و کارت دار گردشگری و میراث فرهنگیسهم ماهبان تور کلا 4 وعده غذایی:  2 صبحانه ، 1 نهار ، 1 شامگشت ها:گشت و عکاسی از دریاچه الندان - حدود 15 دقیقه نیسان سو
دانلود آهنگ قند منی    #  جانِ منی جان منی جان من
آن منی آن منی آن من  #  شاه منی لایق سودای من
قند منی لایق دندان من #  قند منی…
نور منی باش در این چشم من #  چشم من و چشمه حیوان من
گل چو تو را دید به سوسن بگفت # سرو من آمد به گلستان من
قند منی …
ادامه مطلب
تو از من دور و من دل تنگ
تو آبادی و من ویرون
همیشه قصه این بوده
یکی خندون یکی گریون
همیشه قصه این بوده
توی یک لحظه ، توی یک دیدار
یک زخم از زهرِ یک لبخند
تمامِ عمـــر فقط یک بار
پس از اون ، زخم پروردن
پس از اون ، عادت و تکرار
ولی نصفِ یک روح این ور
یک نیمه اون ورِ دیوار
همیشه قصه این بوده
یا مرگِ قصه یا آدم
ته دریاچه های عشق
می جوشند چشمه های غم ..
خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه مدعی شد که از زمان آغاز عملیات چشمه صلح تا به امروز حدود ۱۲۰۰ تروریست از پای درآمده اند.
به گزارش آناتولی در روز پنجشنبه، آکار با اعلام این خبر افزود: ما از هیچ گونه مهمات یا سلاح‌های شیمیایی که بر اساس قوانین و معاهدات بین المللی ممنوع اعلام شده، استفاده نکرده و نمی‌کنیم.
وی با بیان اینکه از آغاز عملیات‌ پنجه در شمال عراق تاکنون ۱۵۸ تروریست پ.ک.ک از پای درآمده‌اند،‌تصریح کرد: در چارچوب عملیات چشمه صلح، منطقه‌
بسم الله الرحمن الرحیم
روستای چشمه خانی از  توابع بخش خاوه شهرستان دلفان (نورآباد ) لرستان درابتدای دشت خاوه  از سمت جنوب شرقی به شهرستان دلفان درمحدوده کوههای زاگرس میانی واقع شده است از سمت جنوب به این کوهها و از سمت شمال به کوههای گرین و به جاده نهاوند ُ(همدان ) نورآباد و روستاهای علی آباد و حسن آباد و از غرب به دشت خاوه و روستاهای جعفر بیگی و چشمه خانی سفلی و از شرق به گردنه گاماسیاب منتهی میابد‌.
ساکنین به کار کشاورزی و دامپروری  وشغل ها

سنگ تراورتن سفید 
سنگ تراورتن یک نوع سنگ تزئینی به فرمول CaCo3 می باشد رنگ هوانزده سنگ معدن تراورتن اغلب کرم متمایل به سفید می باشد که نشان دهنده حضور کم اکسید آهن می باشد لذا از آنجایی که این سنگ حاصل رسوباته آهک دار آبهای گرم چشمه های آهک ساز قدیمی می باشد معمولاً این آب ها همواره با خود گازهایی از جمله گاز کربنیک را همراه دارند، بنابراین پس از ته نشین شدن کربنات کلسیم و خروج این گازها از رسوب ته نشین شده حفراتی در سنگ ایجاد می گردد که این ح
از چشمه‌سار چشمم از بس که نم برآید
ترسم که رفته رفته طوفان غم برآید
از اتحاد چشمم با پای، در ره عشق
مالم چو دیده بر خاک، نقش قدم برآید
گر دست شام هجران گیرد گلوی شب را
مشکل که تا قیامت، از صبح، دم برآید
در موج‌خیز دریا هر لحظه نیست طوفان
کز رشک آب چشمم دریا به هم برآید
از بار محنت دل فرسود جسم قدسی
یک مشت استخوان چند با کوه غم برآید؟
قدسی مشهدی
خداوندا❤ ترس های بی دلیلم را که ریشه در باور ضعیفم دارد از من بگیر؛ 
جاری کن چشمه ای از آرامش بی مثال خودت را بر قلبم ؛
و کنارم باش تا یادم بماند که اول و آخر تویی؛
و چون تو هستی پس ترسی نیست؛
دستهایم را که بگیری، 
چشم بسته بدون ترس و دلهره به دنبالت می آیم؛
و اعتماد و ایمان دارم که مرا به بهترین جایی می‌بری که میدانی
 امام صادق ع میفرمود ابن کوا نزد امیرالمومنین ع امد  وگفت ای امیر. مومنان ایه 46سوره 7  بر اعراف مردانی باشند که همه کس را از رخسارشان شناسد یعنی چه فرمود ماییم بر اعراف که یاران خود را بر خسارشان میشناسیم و ماییم اعراف که خدای عزوجل جز از طریق معرفت ما شناخته نشو د و ماییم اعراف که خدا مارا در روز قیامت بر روی صراط   معرفت قرار دهد پس داخل بهشت نشود مگر کسیکه مااورا شناسیم وآو مارا شناسد و بدوزخ نرود جز انکه ماراناشناس جز انکه مااورا ناشناس د
با چه چیزی پد پنکیک را مرطوب کنیم؟
بهترین مارک پنکیکاینکه می گوییم اولیه پد پنکیک را تر فرمائید به‌این معنی وجود ندارد که آن را پایین شیر آب بگیرید بلکه در مراد چکاندن یک‌سری قطره آب میباشد!
در حالتی‌که این فعالیت برایتان مشقت بار میباشد با یک تیر دو نشان بزنید و از اسپری آب به کارگیری نمائید:
همان طور که در مقاله‌ها قبلی تیتر شوید، اسپری آب با آب تفاوت دارااست. به کارگیری از آن را به جهت مختصات و خصوصیت های منحصر به فرد به فردش سفارش می شود
رودخانه یک روان آب معمولاً شیرین است، که به سوی یک اقیانوس٬دریاچه، دریا یا یک رودخانه دیگر در حال حرکت است. در برخی شرایط، یک رودخانه به سادگی به داخل زمین جریان می‌یابد یا قبل از رسیدن به یک بدنه آبی دیگر خشک می‌شود. رودخانه‌های کوچک نام‌های دیگری دارند، از جمله: روانه، نهر، جوی، جویبار. هیچ قانون کلی وجود ندارد که بیان کند باید چگونه از یک رودخانه نام برد. بسیاری از نام‌های رودخانه‌ها به علت موقعیت جغرافیایی مخصوص هستند، برای مثا

مجموعه زیبا و دیدنی چشمه های آب معدنی باداب سورت اروست که از شگفت انگیزترین شاهکارهای طبیعت و به عنوان زیباترین چشمه جهان و همچنین دومین اثر طبیعی ملی ایران پس از قله دماوند که با اقدامات و پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران، دهیاری اروست و همچنین مدیر عامل وقت شرکت تعاونی این روستا به ثبت رسید، در جنوب شرق شهر ساری٬ در ارتفاع 1841 متری از سطح دریا و طبق جغرافیای سیاسی وزارت محترم کشور در محدوده روستای
پاسخ قلمرو فکری درس ۱ فارسی دهم
جواب قلمرو فکری درس اول فارسی دهم
حل قلمرو های درس اول فارسی دهم
قلمرو زبانی (صفحه ۱۴ کتاب درسی)
۲- معنای واژه های مشخص شده را با معادل امروزی آنها مقایسه کنید.
در بن این پرده نیلوفری       کیست کند با چو منی همسری؟
واژه «همسری» در گذشته به معنای «برابری» بوده اما امروزه به معنای «زوج» (شوهر یا زن) است.
راست به مانند یکی زلزله       داده تنش بر تن ساحل، ټله
واژه «راست» نیز در گذشته به معنای «درست» بوده اما کاربرد ام

جایی هست بین گردن و کتف.همان استخوان ترقوه یا چنبر.یک گودی، که امتداد آن به سمت دست ها کشیده می شود.شبیه یک چشمه ی خشک،یک برکه ی بی آب.که نام علمی آن کلاویکولا ست...چقدر دلم می خواست یک ابر نرم بودم.یک استراتوس...تا توی دریاچه ی کلاویکولای تو ببارم... 
"حمید جدیدی"
دانلود بازی جهان باطنی (The Inner World) برای اندروید
دانلود آخرین نسخه بازی جهان باطنی برای اندروید+ لینک دانلود رایگان و مستقیم
بازی جهان باطنی (The Inner World) یک بازی ماجراجویی فوق العاده از استودیو بازی سازی Headup می باشد که بازی های محبوب دیگری همچون Dub Dash و Sunny Hillride و… را نیز منتشر کرده است.
بازی جهان باطنی داستان یک دنیای بزرگ و تو خالی به نام Asposia می باشد که هوای کل این جهان خیالی با سه چشمه بادی تامین می شود اما ناگهان این چشمه های بادی یکی پس از دی
سلام
این روزها به دلیل انبوه کارهایی که باید انجام دهم و کارهایی که هنوز انجام نداده‌ام، فرصت چندانی برای معرفی کتاب هایی که خوانده‌ام برایم نمی‌ماند. و همچنین با توجه به روزهایی که گذرانده‌ایم؛ دل و دماغی هم...
به همین دلیل، تصمیم گرفتم عناوین کتاب‌هایی که این روزها خوانده‌ام و در موردشان ننوشته‌ام را این جا لیست کنم، تا یادم باشد چه چیزهایی خوانده‌ام و اگر عمری باقی بود و زمانی، سر فرصت یادداشتی در موردشان بنویسم...

- فصل نان/ علی اشر
یأیها الرسول؛ بلغ...
نیمه شب در ظلمات غار مشغول عبادت بود، چشمه اشکش لحظه ای از باریدن نمی ایستاد.
این ظلمت غار نبود که آزارش می داد؛ ظلمت دل مردم بود.
ناگهان نور شدیدی تابیدن گرفت و غار تاریک را همچون روز روشن کرد. گویی خورشیدی در دل شب ظاهر شد.
نور گفت: بخوان! ...
ادامه مطلب
شهرستان لردگان درجنوب استان چهارمحال و بختیاری بامختصات حداکثر50 ئدرجه و 16 دقیقه طول شرقی و 31 درجه و 44 دقیقه عرض شمالی وباوسعت 1/3421 کیلومترمربع وجمعیتی بالغ بر 194783 نفر، دارای 5 بخش (مرکزی،خانمیرزاد،فلارد،طلایه،ومنچ) و 4 شهر(لردگان،آلونی ومالخلیفه ومنچ)و13 دهستان، به همه استان های همسایه راه ارتباطی داشته که اخیراً جاده خوزستان از این شهرستان عبور کرده وباعث رونق خاص به این منطقه شده است. مرکز این شهرستان، لردگان ( تقریبا در170 کیلومتری مرکز
انتقال حرارت روی ورقه با چشمه حرارتی غیر یکنواخت و دمای دیواره متغیر
در این مقاله مشخصات جریان و انتقال حرارت یک سیال لزج روی یک ورقه که بصورت غیرخطی کشیده شده در حضور چشمه‌های حرارتی غیر یکنواخت و دمای دیواره متغیر بررسی شده است. یک نگاشت استفاده شده است تا معادلات حاکم دیفرانسیلی پاره‌ای به دستگاه معادلات غیر خطی دیفرانسیل معمولی تبدیل شود. روش شوتینگ و شیوه رانگ-کوتای مرتبه چهار استفاده شده است تا جواب مسأله مقدار مرزی بدست آید. تأثی
که نقش بند سراپرده رضات منم
مرو به خشک که دریای باصفات منم
نگفتمت که چو مرغان به سوی دام مرو
بیا که قدرت پرواز و پرّ و پات منم
نگفتمت که تو را ره زنند و سرد کنند
که آتش و تبش و گرمی هوات منم
نگفتمت که صفت‌های زشت در تو نهند
که گم
ای که می پرسی نشان عشق چیست ؟
عشق چیزی جز ظهور مهر نیست.
عشق یعنی مشکلی اسان کنی
دردی از در مانده ای درمان کنی.

در میان این همه غوغا و شر
عشق یعنی کاهش رنج بشر
عشق یعنی گل به جای خار باش
پل به جای این همه دیوار باش

عشق یعنی تشنه ای خود نیز اگر
واگذاری اب را ، بر تشنه تر 
عشق یعنی دشت گل کاری شده
در کویری چشمه ای جاری شده

عشق یعنی ترش را شیرین کنی
عشق یعنی نیش را نوشین کنی
هر کجا عشق اید و ساکن شود
هر چه نا ممکن بود ، ممکن شود
پنجره را باز می کنم و هوای سرد پاییز دلم را با خود به میان برگ های ناخوش احوال می برد. حالمان ناخوش است مثل برگ های محتضر که با هر نسیم غزل خداحافظی از شاخه می سرایند. در دل تاریک شب به دنبال چشمه ی حیات هستیم، فانوس را باد خاموش کرد و ماه در پس ابرهای سیاه اسیر شد. خورشید تو هستی، طلوع کن.
بودن با آن دسته از انسان‌هایی که هرچقدر بیش‌تر همراه‌شان می‌شوی و هم‌کلام‌شان، بیش‌تر به هیچ بودن خودت پی می‌بری. آدم‌هایی که به عمق رسیده‌اند بی آنکه خیس شده باشند. کسانی که با هر کلمه خود به تو می‌فهمانند که فقط در سطح آب مشغول بازی با حباب‌های کوچک بوده‌ای. تنها یک چیز برای توصیف آن‌ها کافی‌ست. "با پای خود تا لب چشمه می‌روی و تشنه‌تر برمی‌گردی. تشنه‌تر، هر بار. تشنه‌تر از هر بار. چرا؟ نمی‌دانم. نمی‌دانم"...

کجاست آن که مرا و دل مرا بلد استکه خنده‌هاش دلیل حیات این جسد است
مرا نگفته و ننوشته، خوب می‌دانددر امتحان دلم نمره‌اش همیشه صد است
کنار چای به من شعر می‌دهد هرشبسلام اولِ صبح‌ش به بوسه مستند است
دلم برای دلش یا دلش برای دلمقواره‌ی هم و آیینه‌ی تمام‌قد است
نه هیچ برکه و ساحل، نه هیچ چشمه و رودنفس کشیدنِ او وقت خواب، جذر و مد است
به جز ترازوی تقوا چه می‌توانم گفت؟به او که طرز نگاهش تمیزِ خوب و بد است
اگر نیامده امشب به این اتاق بهاردرخت
روستای دره بید بالا روستایی از توابع فریدن در 140 کیلومتری غرب اصفهان در منطقه‌ای سرسبز با لاله‌های واژگون و شقایق‌های سرخ در فصل بهار می‌باشد. این منطقه از قدیم شهرت زیادی داشته و گیاهانی مانند کما، کنگر، تره، کرفس، موسیر و شوید در آن می‌روید.
چشمه سفید، چشمه روغنی و چشمه آقاخان ازجمله چشمه‌های این دشت، روان هستند. روستای دره بید، قریه‌ای بوده واقع در دره‌ای سرسبز و پر از درختان وحشی بید که ساکنان آن در قلعه‌ای که با برج و بارو محافظت
بارپروردگارا؛ درود فرست بر فاطمه و پدر بزرگوارش و همسر گرامی‌اش و فرزندان عزیزش [و آن رازی که در وجود او به ودیعه نهادی]، به تعداد آنچه دانش تو بر آن احاطه دارد.
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها وَ سِرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

صراحتاً میگه بار امانت بر دوش فاطمه سلام الله علیهاست.
در وجودشه و نه در دستش. یعنی از خودشه.
فکر میکنم هرچیزی که باید گفته می شده، گفته شده؛ اما اون قدر که
از حضرت امام صادق علیه السلام روایت هست که إنَّ الله تبارک و تعالی : که خداوند تبارک و تعالی برای مومن یک چیزی را ضمانت کرده ، اگر کسی اقرار کند به ربوبیت خدا و اقرار کند به نبوت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم و اقرار کند به امامت امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام و آن چیزی را که خدا به او واجب کرده انجام دهد خداوند او را در جوار خودش قرار دهد. 
این مسئله جوار خداوند یعنی چه ؟ اینجا بحثی در عرفان مطرح است به نام مسئله قرب ، قرب را عرفا به دو
خواستن از تو نوشتن تا نشود گم آن‌چه باید بودن؛ خواستن از تو نوشتن تا از عشق و از مهر و از خلوص نوشتن. خواستن از تو، که چشمه‌ای پاکی و می‌شویی و می‌روبی و آلام التیام بخشی و روح را، جان. خواستن از جانِ تو که جان و نفس و امید بخشیدن.
خواستن از جرعه‌ای آب حیات که زنده کند مرده را و جوان کند پیر را و سرپا سازد زِپافتاده را. خواستن و خواستن‌های بی‌شماره از چشمه‌ی جاودانگی مهر که عشق بخشیدن و عشق ریختن و در آن ماء رخصت غسل دادن تا گناه شسته شود و قد
من گلی بودم در رگ هر برگ لرزانم خزیده عطر بس افسون در شبی تاریک روییدم تشنه لب بر ساحل کارون برتنم تنها شراب شبنم خورشید می لغزید یا لب سوزنده مردی که با چشمان خاموشش سرزنش می کرد دستی را که از هر شاخه سر سبز غنچه نشکفته ای می چید پیکرم فریاد زیبایی در سکوتم نغمه خوان لبهای تنهایی دیدگانم خیره در رویای شمو سرزمینی دور و رویایی که نسیم رهگذر در گوش من میگفت آفتابش رنگ شادی دیگری دارد عاقبت من بی خبر از ساحل کارون رخت بر چیدم در ره خود بس گل پژمر
دانلود آهنگ آصف آریا آتیش
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * آتیش * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , آصف آریا باشید.
دانلود آهنگ آصف آریا به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Asef Aria called Atish With online playback , text and the best quality in mediac
متن آهنگ آتیش آصف آریا
هی این پا اون پا میکنی و بد با دلم تا میکنی تو خودت نمیدونی با من چیکارا میکنییه ذره بازیگوشی و همش میری تو گوشی چقدم بهت میاد لباسی که میپوشیدیوونه شد
پارک جنگلی آتاتورک
یکی از تفریحات هیجان انگیز و دوست داشتنی رفتن به پارک جنگلی آتاتورک می باشد و یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح در تور ترکیه می باشد.محل قرارگیری پارک جنگلی آتاتورک در کنار باغ وحش آنکارا می باشد.می توان گفت به علت اینکه پارک جنگلی آتاتورک در نزدیکی شهر قرار گرفته یکی از بهترین مکان های تفریحی می باشد.در پارک جنگلی آتاتورک مردم و توریستان برای پیک نیک کردن و تفریحات دسته جمعی می روند و می توانند آتش درست کنند و غذا کباب کن

من مسلمانم ...قبله‌ام یک گل سرخجانمازم چشمه ، مُهرم نور ...دشت سجاده من !من وضو با تپش پنجره‌ها می‌گیرم !در نمازم جریان دارد ماهجریان دارد طیفسنگ از پشت نمازم پیداستهمه ذرات نمازم متبلور شده استمن نمازم را وقتی می‌خوانم ،که اذانش راباد گفته باشد سر گلدسته سرو !من نمازم راپِیِ تکبیره الاحرام علف می‌خوانم !پِیِ قد قامت موج ...
| سهراب سپهری |

بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند هفتاد هزار فرشته برایش صلوات فرستند به تعداد آیاتش . در قیامت در سایه الله باشد و از میوه بهشتی تناول کند و آب کوثر بیاشامد ودر چشمه سرسبیل غسل نماید 
هرکه بخواند در قیامت از ایمن شدگان باشد و روی آتش را به چشم نبیند 
چشمه های آب در دهه گذشته بسیار محبوب بوده است و مردم روز به روز فواید چشمه و ساخت آبنما را درک می کنند.تسکین استرس و آرامش با ساخت آبنماهر کس در زندگی خود استرس را تجربه می کند و باید در پایان یک روز سخت و پر استرس باید از آرامش استفاده کند. ساخت آبنما با صداهای تسکین دهنده جریان آب، باعث تسکین و آرامش در محیط شما می شود. برای اتاق مورد علاقه خودتان، دفتر، باغ و یا پاسیو می توان به ساخت آبنما فکر کرد. با پمپ های قابل تنظیم قابل ارائه هستند تا بتو
رودخانه یک روان آب معمولاً شیرین است، که به سوی یک اقیانوس٬دریاچه، دریا یا یک رودخانه دیگر در حال حرکت است. در برخی شرایط، یک رودخانه به سادگی به داخل زمین جریان می‌یابد یا قبل از رسیدن به یک بدنه آبی دیگر خشک می‌شود. رودخانه‌های کوچک نام‌های دیگری دارند، از جمله: روانه، نهر، جوی، جویبار. هیچ قانون کلی وجود ندارد که بیان کند باید چگونه از یک رودخانه نام برد. بسیاری از نام‌های رودخانه‌ها به علت موقعیت جغرافیایی مخصوص هستند، برای مثا
شهر باث (Bath) در جنوب غربی کشور انگلستان قرار دارد و بیش از ۸۰
هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. شهری دنج با سنگ‌‌های به رنگ عسلی که در
میان انبوه درختان سرسبز ساخته شده است. باث از زمان امپراطوری رومی‌ها به
خاطر چشمه‌های آب گرمش شهرت داشته و امروز معماری‌های با شکوه سبک گوتیک
نیز به دیدنی‌های شهر باث اضافه شده است.
ادامه مطلب
 آب‌های روی سطح زمین، نقش های مهمی ایفا می‌کنند رودخانه‌ها آب مورد نیاز کشاورزی را فراهم می‌کنند و دریاها هم وسیله ای برای تجارت و مبادله کالاها محسوب می‌شوند. توده های یخی و آبشارها هم از دیگر اشکال آب هستند. فرسایش به وسیله آب، نقش مهمی در شکل محیط زیست ایفا می‌کند.به علاوه، دره ها و دلتاهای حاصل از رسوبات رودخانه‌ها، محلی برای زندگی کردن انسان ها بوده است. آب به داخل زمین هم نفوذ می‌کند و آب‌های زیرزمینی را ایجاد می‌کند. آب‌های ز
شهرستان فریدونشهر با مساحت 2235 کیلومتر مربع در غرب استان اصفهان واقع شده است. ارتفاع این شهرستان از سطح دریا 2590 متر بوده که به همین سبب بام ایران لقب گرفته است. این شهرستان دارای پنج دهستان به نامهای برف انبار ، چشمه لنگان ، عشایر قلعه سرخ ، پیشکوه موگویی و پشتکوه موگویی را شامل می شود.
ادامه مطلب
پروژه تحلیل خطر پذیری

فرمت فایل : pdf
حجم : 1551

صفحات : 58

گروه : عمران

توضیحات محصول :
پروژه تحلیل خطر پذیری در 58 صفحه با فرمت pdf
1– صورت پروژه :
برای یک سایت در ایران به روشهای تعیینی و احتمالی تحلیل خطر انجام داده ودر نهایت طیف طراحی را بدست آورید .
2 – مشخصات سایت پروژه :
نام شهر : آمل
52.33E , 36.45N : موقعیت جغرافیایی
شعاع در نظر گرفته شده برای پروژه : 150 کیلومتر
3 - داده های مورد استفاده :
تعداد بزرگای مورد استفاده در این پروژه که بزرگای آن بزرگتر از 3

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها